Dansk BasSelskab

Dansk BasSelskab

Aktuelt

BASS2018 LUCCA - Resumé

af Mads Hermansen 

At ankomme
Der ligger den så!
Jeg ånder lidt lettet op, for jeg syntes det varede for
længe inde
Lucca åbnede sig i varmen og solskinnet. Den skulle
ligge lige der med passende afstand til den omliggende
bybebyggelse. Det har man valgt, for at bymuren kan
fremstå overbevisende og komplet.
Endelig kører vi ind på ringvejen, som ligger i
yderkanten af det perceptionsåbnende grønne område,
som ender i senmiddelaldervolden som omkranser hele
byen................................

Dansk BasTræf 2019

Søndag 17. marts kl. 12:00 - 16:00
Metronomen, Godthåbsvej 33, 2000 Frederiksberg

Det store årlige bastræf med musikoptræden, præsentationer, udstillere og fælles BasMarkedsPladsen.

Sæt kryds i kalenderen, X

Kalender

Praktisk

MEDLEMSKAB

Kontingent

• 100 kr. for alle pr. år
• Overførsel til Merkur Bank: 84011295114
eller via MobilePay: +45 41415545 - skriv fx i beskeden:
'DBS kont. 2018 Jens Jensen'

BESTYRELSE

Jimmi Roger Pedersen

Formand
jimmi@danskbasselskab.dk

Mikkel Riber

Næstformand
mikkel@danskbasselskab.dk

Mads Hermansen

Kasserer
mads@danskbasselskab.dk

Kenneth Dahl Knudsen

Menig
kenneth@danskbasselskab.dk

Peter Kevin Kofod

Menig
peter@danskbasselskab.dk

Finn von Eyben

Suppleant
finn@danskbasselskab.dk

DOKUMENTER

Vedtægter

Sidst godkendt d. 2/11 2009

Dagsorden

Generalforsamlingen 2018

Referat

Generalforsamlingen 2018

Historie

Skrevet af Ture Damhus

Kontakt

NYHEDSBREV

Tilmeld eller læs fra arkivet.

Organisation

Dansk BasSelskab
CVR: DK33408226
Merkur Bank: 84011295114
MobilePay: +45 41415545

Kontakt

Jimmi Roger Pedersen formand - email: post@danskbasselskab.dk
Cell: +45 41415545